fbpx

Goniec Apteczny 07/2021 (40)

Drodzy Czytelnicy!

W 40-stym numerze Gońca zamieszczamy fragment bardzo ciekawego raportu na temat tego, jak zaszczepienie się przeciw COVID-19 postrzegane jest przez farmaceutów i techników farmaceuci. Okazuje się, że bardzo różnie… Ale sprawdźcie sami! Poza tym w numerze znajdziecie nowe polskie zalecenia leczenia COVID-19 – w telegraficznym skrócie. Dzięki nim łatwiej będzie Wam odpowiadać na pytania pacjentów dot. leków na receptę, a także doradzać leki OTC pacjentom, których koronawirus dopadł.

W tym numerze znajdziecie też artykuł z serii Q&A i odpowiedź na pytanie jednego z czytelników – czy stosowanie baniek lekarskich właściwie ma jakiś sens? Przytaczamy tu przegląd przeglądów systematycznych (dokładnie tak), który w zasadzie rozstrzyga tę kwestię. Notatka z Wydawnictwa to tym razem rozdziało halitozie – częsty problem, więc warto się zapoznać. W wiedzy produktowej zaktualizowana ścieżka rekomendacji loperamidu. Ulotka dla pacjenta dotyczy nebulizacji sterydem wziewnym. Można ją wydać w szczególności pacjentowi, który pierwszy raz będzie stosował u siebie lub u dziecka ampułki z budezonidem czy flutykazonem.

Miłego dnia!

Goniec_Apteczny_nr_07_2021_(40)
Przewiń do góry

Oświadczenie

Goniec Apteczny przeznaczony jest dla farmaceutów oraz osób uprawnionych do wystawiania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Klikając „Potwierdzam” oświadczasz, że jesteś taką osobą.