fbpx

Goniec Apteczny 28/2020 (28)

Jak skuteczna jest amantadyna w zwalczaniu wirusa SARS-CoV-2? Czy dane kliniczne potwierdzają te doniesienia? Jakie inne zastosowania ma amantadyna? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w nowym 28 numerze Gońca Aptecznego.

Ponadto dowiecie się, jakie poprawki do ustawy o zawodzie farmaceuty przyjęła senacka Komisja Zdrowia i co musi się stać, aby zaczęły one obowiązywać. W dziale aktualności przekazujemy wyniki badań nad szczepionką przeciwko Covid-19 firmy Moderna i wyjaśniamy czym, różni się ona od opisywanej ostatnio szczepionki firmy Pfizer.

Z rozdziału z Zeszytu Aptecznego mamy kilka cennych porad dotyczących zwalczania innego wirusa, wirusa opryszczki, jak również przydatną ściągę apteczną z preparatami z acyklowirem. W dziale prawo i realizacja recept odnajdziecie cenne wskazówki jak realizować recepty transgraniczne i spoza Unii Europejskiej.

Jak zwykle – suchar apteczny nadesłany przez Czytelników!

Przewiń do góry

Oświadczenie

Goniec Apteczny przeznaczony jest dla farmaceutów oraz osób uprawnionych do wystawiania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Klikając „Potwierdzam” oświadczasz, że jesteś taką osobą.