fbpx

Goniec Apteczny 33/2020 (33)

Ustawa o zawodzie farmaceuty podpisana przez prezydenta! W 33. numerze Gońca kilka słów na jej temat, przeczytacie też z tej okazji felieton mgr farm. Natalii Wrzosek, doktorantki z Zakładu Prawa Medycznego i Farmaceutycznego GUMed, która wyjaśni, czy mamy powody do radości.

W sekcji Aktualności sporo newsów. PAN odpowiada, czy warto się szczepić przeciw COVID-19 – na pewno zadają Wam pacjenci to pytanie, więc warto przeczytać. Przedłużono też termin zapisów farmaceutów na szczepienia, więc kto nie zdążył, jest jeszcze czas.

Wiedza produktowa to opis… szczepionki przeciw COVID-19. Skąd jej nazwa, jak długo utrzymuje się odporność po zaszczepieniu i po jakim czasie?

W sekcji notatki z wydawnictwa kilka fiszek na temat stosowania inhalatorów. W Ściądze porównanie składu suplementów na ból kręgosłupa, a test wiedzy dotyczy dermatologii. Ulotka dla pacjenta w tym numerze zawiera kilka wskazówek dla pacjenta z przedwczesnym wytryskiem – nie jest łatwo rozmawiać o tym, gdy kolejka stoi w aptece za pacjentem, więc można rozważyć wydrukowanie takiego materiału.

Zapraszamy!

Przewiń do góry

Oświadczenie

Goniec Apteczny przeznaczony jest dla farmaceutów oraz osób uprawnionych do wystawiania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Klikając „Potwierdzam” oświadczasz, że jesteś taką osobą.